| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Factory Engineer on Line and Local Agent Support |
| Warranty: | One Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Model | HW-FH-6200W |
| Compound Laser Power | 200 W Blue + 6000 W Fiber |
| Wavelength | 445 nm / 1070nm |
| Output power | 6200 W |
| Power Stability | ± 0.5 % |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Equipment power | 20KW |
| Pulse Width | 0.5 ~ Continue |
| Remark | Blue Laser Power as Option from 200w - 1000w |